Kto má Crussis na svedomí
Sme tím cyklistických nadšencov. Sme CRUSSIS Electrobikes s.r.o., výrobca kolobežiek a elektrobicyklov (výroba prebieha v Českej republike), dovozca  doplnkov a športového oblečenia, všetko pod vlastnou registrovanou značkou CRUSSIS. 


Náš príbeh

Všetko začalo v roku 2012, kedy sme sa rozhodli pripraviť našu prvú kolekciu elektrobicyklov a vstúpiť ako nová značka na český trh. Toto sa nám podarilo a pod vlastnou značkou CRUSSIS sme po prvý krát predstavili naše elektrobicykle na veľtrhu FOR BIKES v marci 2013. Na jeseň 2013 bolo možné zakúpiť elektrobicykle CRUSSIS už vo viac ako 100 predajných miestach po celej ČR.

Pre rok 2014 sme okrem novej rady elektrobicyklov, rozšírili ponuku o klasické jazdné bicykle, predovšetkým v kategórii MTB a treking. Výrobu jazdných bicyklov nám v tú dobu zaisťovala  lanškrounská firma Dandy. Ako je známe, Lanškroun je kolískou vynikajúcich pretekárov v cestnej  cyklistike, kde mnoho z nich reprezentovalo ČR a dosiahlo nemalých úspechov. Tu tiež dochádza k prepojeniu a úzkej spolupráci CRUSSIS s cyklo odborníkmi na slovo vzatých, pre ktorých je cyklistika ich život a svoju prácu berú nielen ako zdroj obživy, ale hlavne ako svoje životné poslanie!

V roku 2015 je CRUSSIS, po predstavení veľmi úspešnej modelovej rady, už jedným z lídrov na trhu elektrobicyklov v ČR. V apríli 2015 sme otvorili novú vlastnú výrobnú linku klasických bicyklov, kde sa v súčasnej dobe vyrába cez 35 modelov jazdných bicyklov CRUSSIS s kapacitou 8.000 bicyklov ročne a s možnosťou navýšenia až na 20.000 bicyklov za rok. V júli 2015 bola spustená nami toľko očakávaná vlastná výroba kolobežiek CRUSSIS, kde vývoj kolobežiek, hlavne však rámového prevedenia a všetkých designových detailov (to všetko chránené patentom), zabrala nášmu tímu viac ako rok. V súčasnosti sme schopní vyrobiť cez 20.000 kolobežiek ročne.

V roku 2016 sme sa stali už plnohodnotným dodávateľom na český trh s ponukou elektrobicyklov, jazdných bicyklov a kolobežiek. Od jari 2016 sme obmedzili výrobu jazdných bicyklov a plne sa sústredíme na výrobu kolobežiek. Náš tím sa rozrástol aj o  oddelenie pre zahraničný odbyt a do konca roka sa nám podarilo vyviesť kolobežky do viac ako 8 európskych zemí a ďalej potom do USA, kde sme vystavovali naše kolobežky v Las Vegas na najväčšom americkom veľtrhu Interbike 2016.

Do sezóny 2017 sme predstavili novú radu elektrobicyklov, kde je kladený veľký dôraz na moderné designy a rámové geometrie, ktorými sa elektrobicykle CRUSSIS líšia na trhu od konkurencie. V priebehu apríla bola predstavená ucelená rada doplnkov ku kolobežkám a elektrobicyklom, ako sú prilby, slnečné okuliare, rukavice, náradie, svetlá, zámky, tachometre, brašne, košíky a fľaše. Všetky pod vlastnou značkou CRUSSIS vo vysokej kvalite a podarených designech. Veľmi významné bolo tiež uvedenie na trh kompletnej rady funkčného športového oblečenia od ponožiek, cez šortky, tričká, bundy, až po čapice. Všetko opäť pod vlastnou značkou a v tej najvyššej možnej kvalite, ktorú zaručuje výroba priamo v Českej republike.

Rok 2018 je rokom inovácií. Našu flotilu sme rozšírili o dve zásadné novinky; karbónový horský elektrobicykel s pevným rámom váhovo pod 20 kg a celoodpružený horský elektrobicykel pre ešte hladšiu jazdu v náročném teréne. Batérie smerujeme k tej najvyššej kvalite článkov a integrujeme ich do rámov.Crussis je prvou značkou v Českej republike strednej triedy elektrobicyklov, ktorá tieto plne integrované batérie priniesla. A mnoho ďalšieho chystáme. Máte sa na čo tešiť.

Sledujte nás na webe, Facebooku, Instagrame a neváhajte naše modely elektrobicyklov a kolobežiek vyskúšať na viac ako 324 predajniach po celej Českej Republike.

Naša vízia výroby kolobežiek

Zámerom CRUSSIS je pohybovať sa v segmente športových kolobežiek. Našou snahou je, aby kolobežky CRUSSIS poskytli tie najlepšie možné jazdné vlastnosti a preto sú a budú vždy precízne konštruované a osadené kvalitnými komponentami tak, aby splňovali nároky športovej jazdy pre kratšie, ale aj celodenne trasy, či diaľkové trate zdatných kolobežkářov. Pritom musí ponúknuť jednoduchú, pohodlnú a bezpečnú jazdu. Preto používame iba značkové komponenty svetových výrobcov, ako sú napríklad SHIMANO, TEKTRO, SR SUNTOUR, SCHWALBE a iné, ktoré zaručujú vysokú kvalitu a dlouhodobú životnosť.

Každá kolobežka je v našej výrobnej hale najskôr kompletne odborne zmontovaná s preskúšaním funkcie bŕzd a všetkých ostatných pohyblivých častí. Až potom sa rozložená a obalená ochranným materiálom, vkladá do prepravného boxu, aby mohla byť bezpečne doručená svojmu novému majiteľovi.

Neoddeliteľnou súčásťou modernej kolobežky je dokonalý vzhľad. Na toto kladieme obrovský dôraz a snažíme sa vytvárať jedinečné designy, ktoré ocení nielen majiteľ kolobežky, ale aj ostatní kolobežci a cyklisti, ktorých budete stretávať na svojich trasách. Jednoducho chceme robiť také designy, aby sa za Vami ostatní otáčali a vy boli na svoju kolobežku CRUSSIS hrdý.. :-)

Keďže je na kolobežkách CRUSSIS niekoľko našich unikátnych riešení (vynálezov) a to od kompletného designového vzhľadu, až po technické riešenie rámu a nášlapné plochy, máme tieto vlastné vynálezy chránené patentami nielen pre celú EU, ale aj USA.

V súčasnosti je možné zakúpiť CRUSSIS kolobežky na viac než 250 predajných miestach po celej Českej Republike.

CRUSSIS je tím nadšencov kolobehu a chceme pre vás vyrábať také kolobežky, s ktorými nebudete iba spokojní, ale budete nimi nadšení! Jednoducho, ako hovoríme v našom claime, „Zmeňte svoj život s kolobežkou CRUSSIS“.

Prajeme veľa šťastných kilometrov a plno zábavy s našou kolobežkou!
Tím CRUSSIS

Pomôžeme vám vybrať tú najvhodnejšiu kolobežku alebo elektrobicykel. Zmení vám život.
Začnite s výberom.

pustite sa do výberu

Ďakujeme, že ste sa zastavil/a

Ešte chvíľku počkajte. Napíšte nám svoje meno a e-mail a my vám dáme vedieť, akonáhle sa objaví zaujímavá novinka zo zákulisia, akcia, alebo niečo, čo by vám nemalo ujsť zo sveta kolobežiek a elektrobicyklov.

Buďte v obraze a pozerajte sa nám pod ruky

VSTÚPTE DO CRUSSIS RODINY

Žite s nami kolobežkami, elektrobicyklami, športovým oblečením a doplnkami. Zapíšte sa do nášho občasníku a už Vám nič o CRUSSIS produktoch neunikne.