Oku lahodiaci karbónový e-Carbon C.1

1.6.2018 #Elektrokola

Prekvapí svojou obratnosťou a zaujme hlavne dobrým pomerom cena/výkon. Tak znel verdikt k testovanému modelu e-Carbonu C.1 slovenskou redakciou časopisu Biker.

Plusy:

- spracovanie rámu

- obratnosť a jazdné vlastnosti

- farebný LCD displej 


Mínusy:

- malý rozsah kazety

- pár detailov kazí dobrý dojem


Rám

Karbónový rám s integrovanou 504 Wh batériou Panasonic zaujme vkusným dizajnom a ladnými krivkami s pekne spracovanými detailami. Batéria je jednoducho odnímateľná, vďaka čomu ju nemusíte nabíjať iba priamo na bicykli, ale môžete si ju vziať so sebou a nabiť tam, kde vám to vyhovuje.

O pohon bicykla sa stará oproti konkurencií vizuálne nie príliš zvládnutý motor Bafang Max Drive s výkonom 250 W. Nevýhodou je absencia otvorov na upevnenie držiaku na fľašku, takže batoh bude pre mnohých nutnosťou.


Komponenty

Vidlice SR Suntou Raidon so zdvihom 100 mm ponúkajú možnosť uzamknutia priamo zo 720mm širokých riadidiel Crussis. Na nich si našlo svoje miesto aj intuitívne ovládanie elektromotoru. Aktuálne údaje o rýchlosti, prejdenej vzdialenosti či dojazde nájdete na výborne čitateľnom farebnom LCD displeji, upevnenom nad predstavcom.


Jazda

Ihneď po "naštartovaní" elektrobicykla Crussis upútá váš pohľad veľký farebný LCD displej Bafang so skutočne príjemným a dizajnovo výborne zvládnutým rozhraním. Displej môže prepnúť do režimu 9 asistencií, samozrejmosťou je aj režim pomoci pri tlačení.

Pri šlapaní reaguje tichý elektromotor s miernym oneskorením a jeho výkon je distribuovaný pomerne lineárne, kôli čomu by sa niekomu mohlo zdať, že mu chýba výkon. Opak je ale pravdou, ide len o subjektívny pocit a jazda je práve vďaka tomu veľmi príjemná. Problém nastane až pri skutočněle strmých stúpaniach, kde vás začne výrazne obmedzovať kazeta s malým rozsahom.

Geometrie elektobiku Crussis v nás zanechala pozitívny dojem, výrobce zvolil vhodný kompromis medzi komfortom a športovým zamerením, čo znamená, že ani pri dlhších výletoch po trailoch se nebudete cítiť v sedle nepohodlne. Pri jazde dolu sme oceňovali ochotu s akou  bike dokonca aj v zavretých zákrutách  zatáčal, a to bez toho, aby sa potom na rýchlych rovinkách choval nestabilne.

Svoju úlohu v prípade obratnosti zohráva aj na elektrobiku s 29-palcovými kolesami pomerne priaznivá hmotnosť 21.2 kg. Dobrý dojem z jazdy nám kazila jedine lacne pôsobiaca ochrana prevodníku, o ktorú v rozbitejšom teréne hlasite búchala reťaz. Crussis e-Carbon C.1 je vydarený elektrobike s pekne spracovaným rámom vhodný hlavne do menej technicky náročného terénu. Niektoré drobné detaily by si zaslúžili viac pozornosti, ale za priaznivú cenu ponúka pohodlnú a rýchlu jazdu doprevádzanú tichým motorom a dobrými jazdnými vlastnosťami.


Celé znenie článku nájdete na stránkach Biker.sk


Sdílejte článek

Ďakujeme, že ste sa zastavil/a

Ešte chvíľku počkajte. Napíšte nám svoje meno a e-mail a my vám dáme vedieť, akonáhle sa objaví zaujímavá novinka zo zákulisia, akcia, alebo niečo, čo by vám nemalo ujsť zo sveta kolobežiek a elektrobicyklov.

Buďte v obraze a pozerajte sa nám pod ruky

VSTÚPTE DO CRUSSIS RODINY

Žite s nami kolobežkami, elektrobicyklami, športovým oblečením a doplnkami. Zapíšte sa do nášho občasníku a už Vám nič o CRUSSIS produktoch neunikne.